Testler Sağlık Egitim Adalet e-Ticaret Tarım Yönetim
ilt
uye
Google PageRank Checker
İLETİŞİM ve ÜYELİK
ok


Sizlerin yetkin olanlarının olumlu katkıları olmaksızın site ya yaşayamaz, ya yere topal basar ve doğru-dürüst yürüyemez.

Üyelik

Bu özellik yakında devreye alınacaktır, şu an etkin değildir.

Sosyal ortam üzerinden ya da doğrudan üyelikle giriş

veya

ya da üyelikle:

ok
ok
Bu site üzerinde 100 adam*ay üzerinde emek vardır, yani bir bilim insanı 10 yıl dolayı emek vermiştir. 10000 sınav sorusu ve 60000 kelimelik tıp sözlüğü, her ikisi de 4 yıl dolayı zaman aldılar. Doğaldır, bir sayfaya bakmakla bu emek görülmez; doğaldır tüm sayfalara göz atmağa zaman elvermez.
Bu emeğin karşılığı bugünün parası ile 1 milyon TL üzerindedir ve sayfa sahibi bu emeğe karşın 5 kuruş kazanmasa bile binayı sürdürdü ise bunun bir nedeni vardır. Açıkça belirtmek gerekir ise "İnsanların hayırlısı insanlara yararlı olandır." sözüne kulak vermiştir.
Bir yandan insanlara hayırlı olmak kolay değildir, A. Nobel dinamitten kazandığı parayı hayırlı iş yapanlara aktarmanın yolunu bulmuş, ama bu kaynaktan pay almış her yapılmış iş hayırlı olamamıştır. İşin arkasındaki kişi önemlidir, ama diğer insanlar ve tutumları, yapılan işleri doğru ya da yanlış kullanmaları da önemlidir. Nobel'e rağmen kıyamete gidişimizin nedeni bir "üst yönetim" olabilir, ama bizler de kendimizi sorgulamalıyız bence.
Diğer yandan "Dünya bir han, konan göçer." demiştir Yunus, göçenin yerine gelenin söze kulak vermesi yetmez; çabayı sürdürecek maddi olanaklarının da olması zorunludur. Ben TÜBİTAK'tan kazandıklarımı savurmayıp biriktirdiğim için sürdürebildim, benden sonra sitenin ayakta durması ise toplumun kabulüne bağlı. Kabullenmek ise maddi/manevi katkı sağlamak demektir. Bu zaman içerisinde şekillenmeli.
Sonuçta kişi kalbindekini dile getirir, elinden geleni yapar. Batı'lının gönüllü edimlere daha eğimli olması belki genetiktir, belki zamanla edinilmiş. Elbet bize de gelir sıra, elbet peri kızı bizim başımıza da konar.
İnsanın bencilliği yardımseverliğin önüne geçer de, geçmez de; bu insanına bağlı. Türk insanı yardımseverdir ama Allah bana ben sana yardımseverliği revaçtadır. Çalışır ve yardım da yaparız, biz malı meydanda yiğitleriz ve yiğit el çekmeyip viran olmalı dediğimiz günler de gelirler.
ZİYARETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ; YARARLI OLDUĞUMUZU UMUYORUZ.
BİZE isoger1@hotmail.com HER ZAMAN YAZABİLİRİNİZ.
...
© 2015 , İsmail GERMAN. HER HAKKI SAKLIDIR
PLEASE PREFER GIVING LINK IF THAT SUFFICES

      SORU ÇÖZÜM
Web Sayfası
Web Sitesi
WWW
Web Sitesi Üyelik Sistemi
WSÜS-I
      SÖZLÜKLER
TDK Büyük Türkçe Sözlük
İng.-İng. Tıp Sözlüğü
Wikipedia
      EVDE SPOR
En Yararlı Hareketler
      ÇOK GEREKLİ SİTELER
Türk Telekom Rehberi
Valilikler
TOBB
T.C. Kimlik Numarası
e-Devlet Kapısı
      ÖĞRENCİ E-DEVLET
MEB
YÖK
ÖSYM
MHRS